Obklady do kuchyne


Každý deň strávite v kuchyni značné množstvo času, preto by mali steny kuchyne zdobiť pekné obklady a na podlahy používať účelné dlažby. Pri výbere obkladov a dlaždíc do kuchyne by ste mali byť opatrní. V kuchyni je vždy možnosť rozliatia vody, oleja či pokrmov a preto by ste mali zvážiť kúpu obkladov, ktoré možno ľahko vyčistiť. Pri výbere dlažby do kuchyne by ste sa mali uistiť, že sú dlaždice protišmykové a predísť tak prípadným nehodám. Obklady do kuchyne môžete vyberať z rôznych materiálov


 

  • V posledných rokoch získavajú kuchynské obklady stále na väčšej rozmanitosti. To sa týka ako veľkosti obkladov a dlažby, tak farebnosti. Módne sú ako veľké obkladačky, tak aj drobná mozaika, sklenené obklady nie sú výnimkou.

  • Obklady a dlažba do kuchyne

  • Stále obľúbená je kombinácia obkladov na stenách kuchyne s dlažbou na podlahe. Je to veľmi praktické riešenie, nie príliš náročné na údržbu, a zároveň veľmi atraktívne. Obklady a dlažby umožňujú rad kombinácií a zároveň dávajú priestor tvorivému prístupu. Napríklad motív na podlahovej dlažbe sa môže vo vhodnej podobe opakovať na obkladoch. Takýchto možností je celá rada.  • Veľkoformátové obklady do kuchyne

  • Veľký trend sú veľkoformátové obklady - 30x60 cm až 160x320 cm. Vďaka týmto veľkým formátom docielite toho, že za kuchynskou linkou budete mať minimum škár a tým pádom aj menej miest, kde bude zostávať nečistota a mastnota, ktorá sa veľmi zle čistí. Navyše sa niektoré typy dlažieb a obkladov vyrábajú v tzv rektifikovanej podobe tzn., Že všetky obklady sú zrezané na rovnakú veľkosť. To umožňuje pokládku obkladov tesne vedľa seba a tým minimalizovať škáru.

  • Kuchynské obklady zo skla

  • Súčasným hitom v kuchyni sa stali sklenené obklady, ktoré majú mnoho výhod. Sú veľmi odolné, ľahko sa udržujú a pôsobia príjemne. Ak sa rozhodnete pre obklady zo skla, máte veľa možností. Výrobcovia ponúkajú mozaikové sklenené obklady, dosky v klasickom formáte 10x10 cm, veľkoformátové obklady aj celé sklenené dosky.
  • Jedným z najčastejšie používaných materiálov pre zadnú stenu kuchynskej linky sú keramické obklady. Tento materiál je vďaka svojim vlastnostiam pre použitie v kuchyni veľmi vhodný, pretože sa pýši dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou proti vlhkosti i špine.


  • Možno kúpiť obklady jednofarebné aj tieňované. Na výber je veľké množstvo druhov a štýlov, ktoré možno kombinovať s akýmkoľvek farebným povrchom kuchynských dvierok či kuchynskej dosky. K niektorým sériám sa vyrába aj dlažba v rovnakom odtieni. Všetko tak môžete perfektne vyladiť. Báť sa nemusíte ani niektorých kúpeľňových sérií. Aj tieto obklady do kúpeľne môžno úspešne použiť za kuchynskú linku a nikto nič nespozná. Povrch kuchynského obkladu je lepšie zvoliť hladký, aby sa obklady zvlášť za sporákom dobre a ľahko čistili.


 
  • Rada na záver. Do kúpeľňového štúdia si so sebou vezmite aspoň kúsok materiálu, z ktorého bude zhotovená kuchynská linka. Uľahčíte si tým výber a všetko tak budete môcť jednoduchšie doladiť na mieste.