Obklady do kuchyne

Každý deň strávite v kuchyni značné množstvo času, preto by mali steny kuchyne zdobiť pekné obklady a na podlahy používať účelné dlažby. Pri výbere obkladov a dlaždíc do kuchyne by ste mali byť opatrní. V kuchyni je vždy možnosť rozliatia vody, oleja či pokrmov a preto by ste mali zvážiť kúpu obkladov, ktoré možno ľahko vyčistiť. Pri výbere dlažby do kuchyne by ste sa mali uistiť, že sú dlaždice protišmykové a predísť tak prípadným nehodám. Obklady do kuchyne môžete vyberať z rôznych materiálov

V posledných rokoch získavajú kuchynské obklady stále na väčšej rozmanitosti. To sa týka ako veľkosti obkladov a dlažby, tak farebnosti. Módne sú ako veľké obkladačky, tak aj drobná mozaika, sklenené obklady nie sú výnimkou.

Obklady a dlažba do kuchyne

Stále obľúbená je kombinácia obkladov na stenách kuchyne s dlažbou na podlahe. Je to veľmi praktické riešenie, nie príliš náročné na údržbu, a zároveň veľmi atraktívne. Obklady a dlažby umožňujú rad kombinácií a zároveň dávajú priestor tvorivému prístupu. Napríklad motív na podlahovej dlažbe sa môže vo vhodnej podobe opakovať na obkladoch. Takýchto možností je celá rada.

Veľkoformátové obklady do kuchyne

Veľký trend sú veľkoformátové obklady - 30x60 cm až 160x320 cm. Vďaka týmto veľkým formátom docielite toho, že za kuchynskou linkou budete mať minimum škár a tým pádom aj menej miest, kde bude zostávať nečistota a mastnota, ktorá sa veľmi zle čistí. Navyše sa niektoré typy dlažieb a obkladov vyrábajú v tzv rektifikovanej podobe tzn., Že všetky obklady sú zrezané na rovnakú veľkosť. To umožňuje pokládku obkladov tesne vedľa seba a tým minimalizovať škáru.

Kuchynské obklady zo skla

Súčasným hitom v kuchyni sa stali sklenené obklady, ktoré majú mnoho výhod. Sú veľmi odolné, ľahko sa udržujú a pôsobia príjemne. Ak sa rozhodnete pre obklady zo skla, máte veľa možností. Výrobcovia ponúkajú mozaikové sklenené obklady, dosky v klasickom formáte 10x10 cm, veľkoformátové obklady aj celé sklenené dosky.

Jedným z najčastejšie používaných materiálov pre zadnú stenu kuchynskej linky sú keramické obklady. Tento materiál je vďaka svojim vlastnostiam pre použitie v kuchyni veľmi vhodný, pretože sa pýši dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou proti vlhkosti i špine.

Možno kúpiť obklady jednofarebné aj tieňované. Na výber je veľké množstvo druhov a štýlov, ktoré možno kombinovať s akýmkoľvek farebným povrchom kuchynských dvierok či kuchynskej dosky. K niektorým sériám sa vyrába aj dlažba v rovnakom odtieni. Všetko tak môžete perfektne vyladiť. Báť sa nemusíte ani niektorých kúpeľňových sérií. Aj tieto obklady do kúpeľne môžno úspešne použiť za kuchynskú linku a nikto nič nespozná. Povrch kuchynského obkladu je lepšie zvoliť hladký, aby sa obklady zvlášť za sporákom dobre a ľahko čistili.

Rada na záver. Do kúpeľňového štúdia si so sebou vezmite aspoň kúsok materiálu, z ktorého bude zhotovená kuchynská linka. Uľahčíte si tým výber a všetko tak budete môcť jednoduchšie doladiť na mieste.