Vodovodné batérie do kúpeľne

Kvalitná vodovodná batéria má ponúkať nadčasový dizajn, dlhodobú funkčnosť, komfort pri obsluhe, jednoduchý servis, ochranu proti obareniu, možnosť regulácie spotreby vody, tichú prevádzku aj odolný povrch.

Vzhľad batérie závisí na vašom vkuse aj na tvare ostatných zariaďovacích predmetov, čo sa týka najmä umývadla. Na batériu by sme nemali šetriť a určite by sme sa mali vyhnúť neznačkovým výrobkom. U tých značkových stačí vyberať z tzv štandardnej rady.

Pri výbere vodovodnej batérie do kúpeľne alebo do kuchyne nás na prvom mieste zaujíma jej vzhľad, kedy vyberáme z najrôznejších typov a tvarov. Vodovodné batérie a doplnky sa vyrábajú v ucelených sériách, takže nie je problém dizajnovo zladiť umývadlovú batériu so sprchovou, vaňovou alebo bidetovou.

Vyberajte batérie, ktoré šetria vodu

V posledných rokoch výdavky za vodu stále viac zaťažujú domáce rozpočty a preto by dobrá batéria mala vedieť vodu ušetriť. K úsporám vody pomáhajú obmedzovače prietoku vody priamo v kartušiach, perlátory a tiež obmedzovače teploty vody. Všeobecne je vhodnejšie používať pákové vodovodné armatúry, pretože sa nielen pohodlnejšie ovládajú, ale rýchlejšie sa na nich nastaví požadovaná teplota, čím možno ušetriť značné množstvo pretekajúcej vody.

Novú kúpeľňu ani jej rekonštrukciu netreba podceňovať, nie to ešte výber vhodnej vodovodnej batérie. Vodovodné batérie boli, sú a budú nevyhnutnou súčasťou každej domácnosti. Bez nich sa nezaobíde žiadna kuchyňa, kúpeľňa, ani toaleta.

Pákové batérie sú praktickejšie, ako tie kohútikové. Dá sa s nimi manipulovať jednou rukou a navyše znižujú spotrebu vody.

Sprchové batérie

Sprchové batérie sú nutným vybavením každej sprchy. Vypláca sa nepodceňovať nielen výber sprchy, ale ani sprchovej batérie. Aj sprchové batérie sa vyrábajú v rôznych dizajnoch. Bude vás určite zaujímať, že vhodnou sprchovou batériou šetríte vodu a tým aj peniaze. Existujú rôzne druhy batérií. Delíme je predovšetkým na nástenné sprchové batérie či sprchové podomietkové batérie.

Vodovodné batérie vyberáme nielen do kúpeľní, ale aj do kuchynských liniek.

Áno čoraz častejšie sa v kuchyniach skĺbia dokonalý dizajn a funkčnosť. Pre výber batérií platia z princípu podobné zásady ako pre batérie do kúpeľní. S tým rozdielom, že v kuchyniach sú trendom teleskopické batérie s možnosťou prepnutia klasického prúdu vody na spŕšku a veľkým akčným rádiom pri otáčaní ramena batérie.

Kuchynské batérie

Kuchynskú batériu nakupujte vždy s ohľadom na praktickosť a vaše pohodlie. Výber správnej drezovej batérie vám v budúcnosti môže ušetriť veľa práce. V prípade kuchynských batérií existuje celá škála funkcií, designov a prevedení.

Užitočné funkcie kuchynských batérií

 • ovládanie - pákové alebo kohútikové ovládanie kuchynských vodovodných batérií určí tlak vody
 • perlátor - usmerní tlak vody
 • jedno-polohovosť - kuchynská vodovodná batéria jednopolohová usmerňuje prúd jediným spôsobom
 • dvoj-polohovosť - dvojpolohová kuchynská bateria môže prepnúť z prúdu na jemnú spŕšku
 • výsuvná spŕška - umožňuje púšťať vodu na väčšiu vzdialenosť a uľahčuje manipuláciu pri umývaní

Ponúkame dizajnové batérie v kategóriách:

 • umývadlové
 • drezové
 • vaňové
 • sprchové
 • bidetové
 • termostatické
 • podomietkové