Veľkoformátové obklady a dlažby

Hitom v oblasti obkladových materiálov sú veľkoformátové obklady a dlažby, ktoré jednak priestor kúpeľne opticky zväčšujú a okrem toho menšie množstvo špár obloženú plochu zjednotí, uľahčí jej čistenie a vhodne zvolená svetlá farba kúpeľňu prežiari. 

Okrem elegantnej jednoduchosti majú veľkoformátové obklady i ďalšie výhody: čím väčšia veľkosť obkladov alebo dlažby, tým rýchlejšie bude obkladač s vašou kúpeľňou hotový, ďalším plusovým bodom je ich jednoduchšia údržba vďaka zredukovaniu rizikových špár medzi jednotlivými dlaždicami. Jednoducho povedané - veľkoformátové dlaždice sú veľmi moderným trendom a hodia sa pre súčasný odľahčený štýl bývania bez množstva zbytočných priečok a predelov v byte. Aj keď dlažba väčších rozmerov sa pokladá rýchlejšie a lepšie, oplatí sa nechať prácu na odborníkovi. Pri snahe položiť dlažbu svojpomocne riskujete, že bude nutné všetko znova prerábať. Stavebnú chémiu si môžete zaobstarať sami už pri nákupe keramickej dlažby v špecializovanej predajni, kde vám s výberom oboch poradia.

Kúpeľňové štúdio Rokur ponúka nespočetné množstvo sérií veľkoformátových obkladov, ktoré môžete použiť ako do veľkej, tak do malej kúpeľne. Obklady a dlažby majú niekoľko možností použitia. Napríklad aj ako obklady a dlažby do predsiene, chodieb alebo na balkón.

K výberu veľkých formátov nás podnecuje aj trh. Výrobcovia hromadne formáty "zväčšujú" a ponúkajú nové série v stále väčších rozmeroch. Veľkoformátové obklady sú skrátka momentálne veľkým trendom. Nejedná sa ale o módnu záležitosť, ktorá za dva, tri roky pominie. Veľké formáty tu už zostanú, bude sa len neustále zdokonaľovať a vylepšovať ich vzhľad.

Ak je vaším cieľom zjednotenie veľkých podlahových plôch, môžete použiť dlažby vo formátoch minimálne 40x40 centimetrov, hlavne potom nový rozmer 45x45 centimetrov, ktorý by mal byť na trhu už bežne v ponuke. Výhodou veľkoformátových obkladov je aj ďaleko širšie poňatie ich dizajnu. Doteraz bežné imitácie prírodného kameňa sú tak nahradzované živšími odtieňmi červenej, modrej, šedej alebo veľmi moderná staroružová v kombinácii napríklad so zeleno šedou.