Senzorové batérie

Senzorové batérie sú výsledkom zlúčenia moderných technológií, a stále vyšších očakávaní z hľadiska efektivity a hygieny. Tým že sa senzorom voda automaticky zapne pri pohybe ruky a vypne v prednastavenom čase, nie je len hygienicky výhodná ale aj šetrí vodu a životnosť batérie.Človek sa s týmito typmi batérií najčastejšie stýka na verejných toaletách,reštauráciách či nákupných centrách. V posledných rokoch však stúpa ich použitie aj pre domácnosti či kancelárie.

Spotreba vody

Aj keď je cena senzorových batérií vyššia, je to výhodná investícia. Senzorové batérie majú obmedzenie dávky vody na jedno spustenie a tak sa nikdy neminie viac vody ako je naozaj potrebné. Vodný  prietok obmedzený len na 5-6 litrov za minútu, čo v kombinácií s dobre nastavenou snímacou zónou že dokáže znížiť spotrebu vody oproti jednoduchej batérií o 50%.

Hygiena a životnosť

Počas používania batérie s ňou nie je potrebné prichádzať vôbec do styku čo zabraňuje prenášaniu nečistôt a baktérií na povrch batérie či na iných užívateľov. Toto je aj dôvod prečo sa znižuje potreba čistenia, žiadny dotyk znamená že povrch nebude v styku ani s vodou.

Ďalšie výhody

Jednou z najpraktickejších výhod je možnosť voľných rúk, ak máte plné ruky  a potrebujete pustiť vodu nie je potreba nič položiť stačí len jeden pohyb pred senzorom. 
Pri väčšine senzorových batérií je možnosť aj  prednastavenia teploty a tak je ich využívanie príjemné a bezpečné.  

výrobcovia bezdotykových batérií na prehliadnutie: